Ostatnio na forach zobaczyłam dużo pytań odnośnie osób, które chcą zacząć przygodę z auto detailingiem, albo po prostu zadbać o swoje auto. Jednak trudno znaleźć informacje o tym, czegoś właściwie potrzebują na początek. Właśnie dlatego, zainspirowana kilkunastoma postami o tym, postanowiłam stworzyć krótki przewodnik dla początkujących w tym temacie.

Wiadra z separatorem

Dwa wiadra z separatorami – jedno napełnione samą wodą, drugie z szamponem. Dzięki temu jednego używacie do mycia, a jednego do opłukiwania rękawicy.

Akcesoria do czyszczenia

No właśnie, rękawica. Potrzebujecie dwóch rękawic, padów, lub gąbek mikrofibrowych. Jedną czyścicie karoseria, a druga przyda Wam się do wszelkiego rodzaju progów. Na pewno będziecie potrzebować też kilku mikrofibr, ale o tym za chwilę.

Myjka ciśnieniowa

Oczywiście jeśli nie chcecie wydawać ok. 500 zł na nią, możecie też użyć szlaufa jednak nie będzie on tak dokładny.

Szampon

Jest niezbędny do umycia auta i o tym nie muszę chyba za wiele wspominać. Jeśli szukacie dobrego i łatwego w użyciu, najlepiej sprawdzi się #OhMyShampoo. Możecie też zainwestować w pianę aktywną, jednak nie jest ona konieczna.

Ręcznik

Ręcznik do osuszania karoserii. Zdecydowanie musi być o dużej gramaturze, aby nie porysować lakieru.

Płyny do mycia konkretnych części samochodu

Przede wszystkim płyn do mycia felg, np. #OhMyWheelCleaner. Jeśli jednak macie większe zabrudzenia, lepiej sprawdzi się deironizer. Do czyszczenia felg najlepiej użyć miękkiego pędzelka, bądź szczotek do tego przeznaczonych. Natomiast do szyb, najlepiej użyć #OhMyGlassCleanera w połączeniu z mikrofibrą do szkła. Przechodząc do środka, użyjcie #OhMyInteriorCleanera, który poradzi sobie z całym wnętrzem. Do wyczyszczenia używamy szczotki bądź pędzelka z miękkim włosiem. Na końcu deskę rozdzielczą możemy zabezpieczyć dressingiem, który nakładamy za pomocą aplikatora.

Zabezpieczenie lakieru

Finalny krok do zabezpieczenie lakieru. Możecie do tego użyć wosku, lub #OhMyQuickDetailera. Do wosku potrzebny jest Wam aplikator i mikrofibra, natomiast z quick detailerem wystarczy Wam sama ściereczka.

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Wam w zrobieniu zakupów i rozpoczęcie przygody z auto detailingiem. A efektami możecie się podzielić ze mną w wiadomościach prywatnych na moim fanpage’u. #Ohma będzie na nie czekać! 😀