Jestem fanką czystego auta i detailingu. Właśnie dlatego postanowiłam przygotować krótką listę, dlaczego powinniście dbać o swoje pojazdy regularnie. W końcu kto, jak nie #Ohma wbije Wam do głowy, czemu samochód powinien być czysty!

  1. Ptasie bomby zostawiają trwałe ślady.

Ptasie odchody na pewno nie wyglądają dobrze na żadnym samochodzie. Jednak oprócz tego mogą po dłuższym czasie porobić wżery w lakierze. Jeśli będziesz regularnie mył auto nic się nie stanie. Ale kiedy zignorujesz temat, Twojemu lakierowi pomoże tylko polerka i profesjonaliści, którzy pozbędą się problemu. Jednak Twoją kieszeń może to zaboleć.

  1. Auto to Twoja wizytówka.

Wyobraź sobie taką sytuację: W końcu udało Ci się zaprosić dziewczynę na randkę. Przyszykowałeś się zaplanowałeś wszystko, zajeżdżasz swoim samochodem pod jej dom, ona wsiada do auta i.. mina jej rzednie na widok syfu w Twoim aucie. Raczej drugiej randki już nie będzie. Fajnie nie będzie też, kiedy będziesz musiał gdzieś podjechać swoim autem z szefem, albo po prostu będziesz psuł obraz firmowego parkingu swoim nieumytym samochodem. W końcu skoro nie przykładasz się do dbania o swoje rzeczy, to tym bardziej możesz nie przykładać się do pracy, którą zleca Ci firma. Dlatego lepiej dbaj o swój pojazd! Przecież nie chcesz żeby Twój szef czy dziewczyna uważali Cię za nieogarniętego brudasa, prawda?

  1. Jeśli już wydajesz pieniądze na samochód, lepiej nie obniżać bez sensu jego wartości.

Uzbierałeś, wziąłeś kredyt lub spłacasz auto w leasingu. Jednak wiadomo, że nie będziesz nim jeździł całe życie. W końcu nadejdzie czas sprzedaży. I co? Bezkolizyjne, nie bite, ale co z tego kiedy lakier wygląda jak po ataku stada kotów. Wżery od odchodów, porysowana karoseria od myjni automatycznej czy przecierania na sucho auta, które było całe w piasku. Jeśli nie lubisz wyrzucać pieniędzy w błoto, lepiej zacznij dbać o swój pojazd.

  1. Czyste auto= dobre samopoczucie.

Przeciętny kierowca spędza cztery godziny dziennie w aucie. Czy to jadąc do pracy, na zakupy, czy w weekend na działkę. Nawet niedzielny kierowca musi trochę posiedzieć w swoim samochodzie. Dlaczego więc psuć sobie humor i samopoczucie spędzając ten czas w brudzie? Powszechnie wiadomo, że czyste otoczenie sprawia, że czujemy się lepiej i stajemy się wydajniejsi. Dlatego spraw przyjemność sobie, swojemu szefowi i znajomym i zacznij dbać o swoje auto.

  1. Auto detailing to fajna sprawa

Możesz mieć czyste auto, zadowolonego partnera/partnerkę i możesz czerpać z tego przyjemność. Niektórzy naprawdę sprzątają dla zabawy. A jeśli zaczniesz sprzątać samochód, zrozumiesz dlaczego i przestaniesz nazywać innych świrami. Jeśli mocno się w to wkręcisz, możesz nawet zacząć na tym zarabiać – tak jak #Ohma! 😀